1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Rüya Yorumlarında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

 

Rüya tabirinde iki önemli noktaya dikkat edilmelidir. İlki, rüya yorumcusu, ikincisi ise, rüyayı görendir.

1-  Rüya Tabircisinde bulunması gerekli özellikler

 

a- Tabircinin rüyalarda görünmesi gereken misal alemindeki şekillerin şehâdet alemindeki anlamlarını bilmesi gerekir.

b- Tabirci, rüyanın ne kadar doğru olup olmadığına, yorumunun tez çıkmasına, görüldüğü zamana,  görülen şeyin mahiyetine, gören şahsın inanç ve zihniyetine, iklime ve mevsime,  bilgi ve mevkine, hal ve hareketlerdeki dürüstlük ve düzenbazlığa dikkat etmelidir.

c- Tabirci, yaptığı tabirin rüyayı gören üzerinde bir etki bırakacağını bilerek kendisinin zeki ve takvalı olması, Kur’ân ve Hadislere aşina olması ve diğer ilimlerden bilgi sahibi olması, dinleri mezhepleri, atasözlerini, şiir, kültürleri, örf ve âdetleri,  vb.. şeyleri bilmelidir.

d- Tabirci, Peygamberin rüya ve tabirlerin dışındaki rüyaların doğru olmadığını bilmelidir .

e- Tabirci, ilmin Vehbî ve keşfî olanlardan olduğunu bilmelidir .

f- Rüya ve hulümü birbirlerinden ayırabilmelidir.

g- Tabirlerini hep hayırlara yormaya çalışmalıdır .

 

2-  Rüyalarda ve rüyaların sahiplerinde olması gereken özellikler

 

a- Yorum yapılacak rüyaların sâdık rüyalar olması gerekir.

b- Rüyanın yönü, mahreç, şekli, ve miktarı bilinmeden rüya yorumunda acele edilmemelidir.

c- Rüya sahibi, kendini çekemeyen, iyi niyetli olmayan insanlara gördüklerini anlatmamalı ve yorum ettirmeye çalışmamalıdır.

d- Rüya sahibi tam bilemediği, hatırlayamadığı rüyaları yorum ettirmemelidir.

e- Rüya sahibi, hoşuna gitmeyen rüyaları, başkalarına anlatmamalı; yorum ettirmemelidir.

 

Rüyalar yorumlanırken önemli hususlardan, önemli özelliklerden biri rüya içerisinde görmüş olduğumuz diğer belirgin nesnelerin veya eylemlerin rüya tabirlerine bakarak hepsine sonunda bir bütün olarak anlam vermeniz ve yorumlamanız gerekir. Size yardımcı olması için sitemizin arama bölümünü kullanabilirsiniz.

Dikkat edilmesi gereken diğer bir nokta diğer bir husus ise, rüyalar her zaman geleceğin bir habercisi olmamasıdır.Günlük hayatta hayatta karşılaştığınız durumların, başınıza gelen olayların, konuşmaların, düşüncelerin rüyanızda görünmesi gayet doğaldır. Bunun nedeni günlük hayattaki olayların ve durumların bilinçaltınızda yer etmesi ve uyku halinde size gözükmesidir. Bu durumda rüyalar yorumlanmazlar ve bunlara piskolojik rüyalar da denilmektedir.

Bazı rüyalar çok karmaşık ve komplike bir yapıda olabilir. Bu rüyaları yorumlamak gerçekten çok zordur. Rüya tabiri yapmak gerçekten çok zor bi zanaattir ve bilgi gerektirir. Sitemizde bulunan rüya tabirleri birçok araştırma sonucu en doğru kaynakların bir araya getirilmesi ile oluşturulmuştur. Gormek.gen.tr ekibi olarak sizlere en doğru bilgiyi aktarabilmek için işimizi severek yapmaktayız. “Severek yapılmayan bir iş hayırlı değildir.”

 

Bir önceki yazı meşhur tabirciler

Etiketler: , , , ,

Yorum Yaz