1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

rüyada çit görmek

Rüyada Çit Görmek

 

Rüyada Çit Görmek Ne Anlama Gelir ?

 

Rüyada çit görmek, hakkınızı almaya ve size sunulana razı olmaya işaret eder. Rüyada çit görmek, şekline ve yapılışına göre farklı yorumlanmaktadır. Örneğin rüyada çalı, çırpıyla, ince odun ya da kamışla inşa edilmiş çit görmek bizzat hakkına razı olmaya, yasaklardan kaçınmaya, çitten meydana gelen bul bölmeler eşya taksimine yahut işleri düzene koymaya delalet eder. Düzgün bir çit, bireyin hayatına mana verecek bir çalışma , konudur. Düşlerinde bir yeri çitle çevirdiğini gören birey , sorunlarından kaçarak ek olarak uslu bir hayata kavuşur.

Rüyada çit görmek, birlesmekle yorumlanir. Rüyada yeşile boyanmış çit gören, yakınlarda izdivaç eder. Beyaz çit görmek , gurbette kimsesi varsa ona kavusacagina isarettir. Evinin etrafina bir çit yaptigini ya da yaptirdigini gören, rizk darligi sebebinden ek olarak minik bir kasabaya tasinmak zorunda kalir. Çalı, çırpıyla, ince odun ya da kamışla inşa edilmiş etraf duvarı görmek bizzat hakkına razı olmaya, yasaklardan kaçınmaya, Çitten meydana gelen bul bölmeler eşya taksimine yahut işleri düzene koymaya delalet eder.

Nablusi (rahmetullahi aleyh)’in tabiri: Rüyada bostan çitlerinin bos-tan içerisine gerçek geldiğini bostan içerisinde bulunan ağaçların çitlerin yerinde meydana geldiğini görmek , dinin fesyerine, dünyanın kaybedilmesine delalet eder. Aynı zamanda rüyda çit görmek, askerin gevşekliğine, cahilleri öne geçirmeye, tövbenin bozulmasına,  dinden dönmeye, mezhebinden dönmeye, ilim ehlini arkaya atmaya, avamın yükselmesine ve havasta olanların düşüklüğüne delalet eder. Ağaçların yerinde engelleyici duvarla-rın meydana geldiğini , güçlü surların meydana geldiğini ya da çukurlar meydana geldiğini görmek bu tevili ek olarak kuvvetlendirir.

Rüyada çit görmek, dine delalet eder ağaçlar da dini görevlerdir. Bazen de rüyada çit görmek, sultanın kalesine, ağaçlar da hükümet erbabına delalet eder. Rüyada bostan sahibine delalet ettiğinde çitte aile fertlerine ve akrabasına delalet eder. Eğer bostan dünyaya delalet ederse, çitler hayat ehline delalet eder. Kimi zamanda rüyada çit görmek, sahibinin dinine, ameline ve kendisine hayat ve ahiret azabından savunacak şeye delalet eder.

 

ÖNEMLİ !!

Rüyalar yorumlanırken önemli hususlardan, önemli özelliklerden biri rüya içerisinde görmüş olduğumuz diğer belirgin nesnelerin veya eylemlerin rüya tabirlerine bakarak hepsine sonunda bir bütün olarak anlam vermeniz ve yorumlamanız gerekir. Size yardımcı olması için sitemizin arama bölümünü kullanabilirsiniz.

Dikkat edilmesi gereken diğer bir nokta diğer bir husus ise, rüyalar her zaman geleceğin bir habercisi olmamasıdır.Günlük hayatta hayatta karşılaştığınız durumların, başınıza gelen olayların, konuşmaların, düşüncelerin rüyanızda görünmesi gayet doğaldır. Bunun nedeni günlük hayattaki olayların ve durumların bilinçaltınızda yer etmesi ve uyku halinde size gözükmesidir. Bu durumda rüyalar yorumlanmazlar ve bunlara piskolojik rüyalar da denilmektedir.

Bazı rüyalar çok karmaşık ve komplike bir yapıda olabilir. Bu rüyaları yorumlamak gerçekten çok zordur. Rüya tabiri yapmak gerçekten çok zor bi zanaattir ve bilgi gerektirir. Sitemizde bulunan rüya tabirleri birçok araştırma sonucu en doğru kaynakların bir araya getirilmesi ile oluşturulmuştur. Gormek.gen.tr ekibi olarak sizlere en doğru bilgiyi aktarabilmek için işimizi severek yapmaktayız. “Severek yapılmayan bir iş hayırlı değildir.”

Bir önceki rüya tabiri olan rüyada karpuz görmek başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Özet
Yorum Tarihi
Rüya Konusu
Rüyada Çit Görmek
Puanlama
5

Yorum Yaz