1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

rüyada dağa çıkmak

Rüyada Dağa Çıkmak

Rüyada Dağa Çıkmak Ne Anlama Gelir ?

 

Rüyada dağa çıkmak, hayatında ki zorluklarla mücadele ettiğini ve pes etmediğine yorumlanır. Rüyada dağ zorluklar ile tabir edilir. Rüyasinda kocaman bir dağa çıkmak, eger doruğa ulasmis ise, hayatinda tüm zorluklari yenecegine isarettir. Rüyada dağa çıkmak ya da tırmanmak, pekçok zorluklara uğradığını, bir takım yerlerde ayağı kayarak bir 2 metre asagi düstügünü ya da tamamıyla dağdan yuvarlanmak tehlikesinde kaldigini görmek , hayatinda pekçok zorluklara rastlayacagindan, zorla geçimini sağlamak edecegine isarettir.

Rüyada dağın ortada yerinde daha çok tirmanamayacagini hissederek geriye dönmek istemek, sebep ticaretinde, gerekse memuriyetinde ya da esnaf ise bir isinde basarili olamadigi amaçlı sürekli meslek degistirdigine işaret eder. Rüyada bir dağdan asagiya yuvarlanmak, beklemedigi bir sürpriz ile karsilasip berbat bir vaziyette kalacagina delalet eder. Danyal Aleyhisselama göre; bir dağin üstünde olup bunu bizzat parasal zannettigini gören, kocaman bir kimseye siginir. Bir söylentiye yönelik adaletli bir baskanin emrine girer. Rüyasında bir dağa çikarak zirvesine ulaştığını gören, bir hükümet büyügünden yarar görür. Bir dağın yerinden koptugunu ya da parça parça oldugunu görmek , kocaman bir devletin yikilisina ve halkinin dagilmasina delalet eder. Bir dağda bizzat amaçlı yatip kalkacak koltuk hazirladigini gören, kocaman bir dev-let makaminda is bulur. Bir dağdan indigini gören, isinden olabilir , itibari sarsilir. Bir söylentiye yönelik fazla yüksek dağlardan inmek, yap-mak istedigi bir isten vazgeçmektir. Cabir’ül-Magribi’ye göre; bir dağa ya da fazla yüksek bir yere çıktığını görmek , muradinin olmasina ve istegini elde etmesine delalet eder. Bir dağdan düstügünü görmek, inanç ve dünyasinda noksanliga delildir. Bir dağın yesillendigini ve güzellestigini görmek, o yeri istikamete  tenlerin mülkü sıkı yönetim ettiklerini gösterir.

Rüyada dağda yırtıcı bir hayvan görmek , dinsiz ve vicdansiz bir hükümet adami ile deyim olunur. Rüyada dağın yalniz topraktan ibaret oldugunu görmek faydasiz, cimri bir hükümet baskaninin bulunduguna isarettir. Rüyada dağın çalılar ve dikenler ile kaplandigini görmek , halki yaptiklari ile rahatsiz eden bir hükümet baskanina delalet eder. Cudi dağına çiktigini gören, hayir ve yarar görür. Arafat dağında bulundugunu gören, tövbe eder ve tövbesi onay olunur. Cebel-i Lübnan’a çiktigini gören, ilim adamlari ile bulusur ve onlardan yarar görür. Karanlik ve korkunç görünüslü bir dağda bulundugunu gören can verir ya da bir musibete ugrar. Dağda sıkı bir görüntü görmek, kocaman bir kimseden bir hayir ve çıkar görecegine isa-rettir. Rüyada bir dağa çıktığını ve orada bulunan bir mağaraya girdigini görmek, bir takim kisilerin sirlarina partner olacagina delildir. Mağaradan bir sey alip çıktığını gören, o sirri ögrendiginden dolayi çıkar görür. Bir dağı uzaktan gören, mühim bir konuyu düsünür ve inşa etmeye hüküm verir.

Rüyada dağa çıkmak ve dağın zirvesine ulaşmak, mücadele verdiğiniz zorluklara karşı zafer kazanacağınızı işaret eder.

ÖNEMLİ !!

Rüyalar yorumlanırken önemli hususlardan, önemli özelliklerden biri rüya içerisinde görmüş olduğumuz diğer belirgin nesnelerin veya eylemlerin rüya tabirlerine bakarak hepsine sonunda bir bütün olarak anlam vermeniz ve yorumlamanız gerekir. Size yardımcı olması için sitemizin arama bölümünü kullanabilirsiniz.

Dikkat edilmesi gereken diğer bir nokta diğer bir husus ise, rüyalar her zaman geleceğin bir habercisi olmamasıdır.Günlük hayatta hayatta karşılaştığınız durumların, başınıza gelen olayların, konuşmaların, düşüncelerin rüyanızda görünmesi gayet doğaldır. Bunun nedeni günlük hayattaki olayların ve durumların bilinçaltınızda yer etmesi ve uyku halinde size gözükmesidir. Bu durumda rüyalar yorumlanmazlar ve bunlara piskolojik rüyalar da denilmektedir.

Bazı rüyalar çok karmaşık ve komplike bir yapıda olabilir. Bu rüyaları yorumlamak gerçekten çok zordur. Rüya tabiri yapmak gerçekten çok zor bi zanaattir ve bilgi gerektirir. Sitemizde bulunan rüya tabirleri birçok araştırma sonucu en doğru kaynakların bir araya getirilmesi ile oluşturulmuştur. Gormek.gen.tr ekibi olarak sizlere en doğru bilgiyi aktarabilmek için işimizi severek yapmaktayız. “Severek yapılmayan bir iş hayırlı değildir.”

Bir önceki rüya tabiri olan rüyada dağ görmek başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Özet
Yorum Tarihi
Rüya Konusu
Rüyada Dağa Çıkmak
Puanlama
5

Yorum Yaz