1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

rüyada et kesmek

Rüyada Et Kesmek

 

Rüyada Et Kesmek Ne Anlama Gelir ?

 

Rüyada et kesmek, iyiye işaret edilmez. Genellikle rüyada et kesmek, kötülük ve şerre delalet eder ve yorumlanır. Ayrıca rüyada et kesmek, etin cinsine ve kesilişine göre farklı yorumlanmaktadır.

Bir ihtiyarla beraber yediğini gören kimsenin sultanın yakınında yetkisi çoğalır .  Rüyada adam deve eti görmenin tevilinde ihtilaf edilmiştir .  Bir Takım tabirciler deve eti semiz ise bir sürü mala ,  cılız ise az mala ve yorgunlukla talihsiz kazanılan rızka delalet eder .  Bazıları da kızartılmış et korkudan güvenilir olmaya bazıları kızartılmış et oğula delalet eder ,  demişlerdir .  Kızartılmış etten yediğini gören kimsenin erkek çocuğu olabilir .  Ve onun kazancından rızıklanır .  Şayet eti harika pişmiş ise erkek çocuğuna edep öğretir .  Tam pişmemiş ise erkek çocuğu çalışmasında yetenekli olmaz .  Pişmiş bir butun kendisiyle konuştuğunu görmek ,  Rasulullah efendimizin kendisine bir kadın aracılığıyla ikram edilen zehirli butun konuşmasına binaen rüya sahibinin bir tehlikeden kurtulmasına delalet eder .

Fırında kızartılmış kelle reise delalet eder .  Kocaman ve semiz bir kelle satın aldığını gören kimse bir hocadan faydalanır .  Şayet cılız ise hocadan faydalanamaz .  Kelle çirkin kokuyorsa rüya sahibi o hocanın aleyhinde konuşur .  Sürü hayvanlarının kellelerini çiğ olarak yiyecek ,  rüyada o hayvana nispet edilen reisin gıybetini yapar .  Pişmiş ve kızartılmış kelleler yiyecek bir takım reislerden eşya kazanmaya delalettir .  Bir Takım tabirciler rüyada koyun kellesi yediğini gören kimse veraset veya yabancı bir sebepten ötürü eşya ve mertebe elde eder .  Koyun kellesi tevilde en çoğu onbin dirhem en azı bin dirhem bir durumda olan mala delalet eder ,  denilmiştir .  Pişmiş kellenin gözlerini yiyecek ,  reislerin mallarının sermayelerini yemeye ,  kellenin beynini yiyecek gömülmüş eşya yemeye ,  koyunun ayaklarının iliklerini yiyecek ,  malın özünü yemeye delalet eder .

Rüyada et kesmek, kötü insanlara işaret eder. Öküz veya koyunun paçalarını yiyecek ile ilgili ihtilaf edilmiştir .  Bir Takım tabirciler; bu rüya babasız malı yemeye ,  bazıları kocaman kişilerin mallarını yemeğe delalet eder ,  demişlerdir .  Derisi yüzülmüş deve eti yiyecek ,  babasız malı yemeye ,  ciğer yiyecek çocuk aracılığıyla güç ve faydaya nail olmaya ,  bağırsak yiyecek sıhhat ve hayra delalet eder ,  demişlerdir .  Pişirilmiş veya kızartılmış kuş etleri rızka ve bir kadından hile ve tuzakla ele geçirilen mala delalet eder .  Kuş eti pişmemiş ise rüya sahibi bir kadın ile ilgili iftira atar ve onun gıybetini yapar .  Galip Gelmesi helal olmayan bir kuşun etini yediğini gören kimse zulüm ve hile yöntemiyle bir kavmin mallarını koltuk .  Bir tabirde ,  tavuk ve kaz eti yiyecek her biri amaçlı hayırlıdır .  Tavuk eti bayanlar aracılığıyla geliyor olacak mallara kaz eti inançlı kimselerden geliyor olacak mala delalet eder .  Pişirilmiş veya kızartılmış durumda olan kuş yavrusu yorgunlukla kazanılmış maldır .

Pişmemiş kuş yavrusu yediğini gören kimse Rasulullah efendimizin ehli beytini veya eşraftan durumda olan kimselerin gıybetini inşa etmeye delalet eder .  Eti yenmeyen farklı kuşların yavrusunun etini yediğini görmek ,  sultanların bebeklerinin gıybetini inşa etmeye veya onlara karşın bir hata işlemeye delalet eder .  Eti yenebilen kuşlar bin dirhemden altı bin dirheme erişen bir eşya ele geçirmeye delalet eder .  Çünkü kuşların baş ,  2 kanat ,  2 ayak ve bir kuyruk olmak üzere altı uzvu vardır .

Nablusi ( rahmetullahi aleyh ) ‘in tabiri: Rüyada bir insanın etini yediğini gören kimse o kimsenin gıybetini yapar .  Bizzat etini yediğini gören kimse bizzat kazancını koltuk .  Bir bayanın yabancı bir bayanın etini yediğini görmesi o kadınla sapık ilişki içinde olduğuna delalettir .  Bayanın bizzat etini yediğini görmesi ,  zina yaptığına delalettir .  Yılan eti ,  düşmanın malına delalettir .  Pişmemiş yılan eti yiyecek ,  düşmanının gıybetini inşa etmeye delalet eder .  Yırtıcı hayvan eti ,  sultandan geliyor olacak maldır .  Hınzır eti haram maldır .

Rüyada pişmemiş et yediğini görmek hayra ,  görüp de yememek şerre alamettir .  Rüyada et kesmek, iyi değildir. Pişmiş et yiyecek ,  malın artmasıdır .  Ihtiyar bir kimseyle yediğini gören kimsenin sultanlar yakınında şanı yücelir .  Kızarmış inek eti korkudan güvenilir olmaktır .  Rüya sahibi çocuk bekliyorsa bu çocuk adam olabilir .  Bir tabirde ise kızarmış inek eti rızık ve bolluğa delalettir .  Haramlığında ulema içinde kesinlikle karar verilmiş et ,  haram mala ,  haramlığında ihtilaf durumda olan et kuşkulu mala ve nikâha delalettir .  Kuş eti yolculuktan ele geçirilen faydalara dela – lettir .  Kuş eti yiyecek bazen cennete bazen de cennete yaklaştıran amellere delalet eder .  Vahşi hayvan eti rızka delalettir .  Bazen bu rızık kendisinde meşakkat ve tehlike durumda olan bir nedenle ele geçirilir .  Balıketi ,  helal ve kısa zamanda ele edilen lezzetli rızka delalettir .  Bazen de denizden veya sultandan geliyor olacak faydaya delalet eder .

 

ÖNEMLİ !!

Rüyalar yorumlanırken önemli hususlardan, önemli özelliklerden biri rüya içerisinde görmüş olduğumuz diğer belirgin nesnelerin veya eylemlerin rüya tabirlerine bakarak hepsine sonunda bir bütün olarak anlam vermeniz ve yorumlamanız gerekir. Size yardımcı olması için sitemizin arama bölümünü kullanabilirsiniz.

Dikkat edilmesi gereken diğer bir nokta diğer bir husus ise, rüyalar her zaman geleceğin bir habercisi olmamasıdır.Günlük hayatta hayatta karşılaştığınız durumların, başınıza gelen olayların, konuşmaların, düşüncelerin rüyanızda görünmesi gayet doğaldır. Bunun nedeni günlük hayattaki olayların ve durumların bilinçaltınızda yer etmesi ve uyku halinde size gözükmesidir. Bu durumda rüyalar yorumlanmazlar ve bunlara piskolojik rüyalar da denilmektedir.

Bazı rüyalar çok karmaşık ve komplike bir yapıda olabilir. Bu rüyaları yorumlamak gerçekten çok zordur. Rüya tabiri yapmak gerçekten çok zor bi zanaattir ve bilgi gerektirir. Sitemizde bulunan rüya tabirleri birçok araştırma sonucu en doğru kaynakların bir araya getirilmesi ile oluşturulmuştur. Gormek.gen.tr ekibi olarak sizlere en doğru bilgiyi aktarabilmek için işimizi severek yapmaktayız. “Severek yapılmayan bir iş hayırlı değildir.”

Bir önceki rüya tabiri olan rüyada et pişirmek başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Özet
Yorum Tarihi
Rüya Konusu
Rüyada Et Kesmek
Puanlama
5

Yorum Yaz