1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

rüyada et yemek

Rüyada Et Yemek

 

Rüyada Et Yemek Ne Anlama Gelir ?

 

Rüyada et yemek,  etin özelliklerine göre farklı yorumlanır. Örneğin rüyada et yemek, et çiğ ise hayra işarettir. Ancak rüyada et yemek, et pişmiş ise mal varlığınızdaki bir noksanlığa eksikliğe işaret eder.

Rüyada görülen domuz eti haram maldir .  Pastirma görmek ,  ölüleri giybet etmeye isarettir .  Bir kimsenin rüyada zayif et yemesi onun malca noksanligina isarettir .  Bir kimsenin rüyada eliyle dokunmaksizin görmüs oldugu erkek deve eti ,  baba ve bir düsman tarafindan meydana çikacak mala isarettir .  Eger o ete eliyle dokunursa ,  o kimseye kaba bir düsman tarafindan bir üzüntü denk eder .

Erkek deve etini pismis oldugu takdirde yiyici kimse ,  bir adamin malini koltuk ve fazlaca hasta olabilir ,  ardından yeniden kurtulur .  Sigir eti zahmet ,  mesakkat ve az is inşa etmeye isarettir .  Rüyada bizzat evinde yüzülmüs ,  parçalanmis koç eti gören kimse ,  tanimadigi bir adamla bulusur ve ziyafet inşa etmek suretiyle görmedigi ve tanimadigi bir kimseyi çağrı eder veya birtakim arkadaş ve arkadas kazanip onlarla mesrur olabilir .  Eger bizzat evinde yüzülmüs ,  fakat parçalanmamis koç eti görse ,  o kimsenin birdenbire görecegi bir bela ve musibete isarettir .  Eger koyun eti yagli ise ,  o kimse bir ölünün malina varis olabilir .  Bir kimse rüyada çig et yedigini görse ,  bu rüya hayirdir .  Eger çig eti görse ve onu yemese bu rüya sıkı degildir .  Bir kimse rüyada pismis eti yedigni görse ,  o kimsenin parasal artar .  Eger pismis eti yaşlı bir adamla birlikte yese ,  o kimsenin ileri gelenler yaninda kadri ve sani yücelir .  Kebap edilmis sigir eti ,  korkudan emin olmaktir .  Eger bir genç bekliyorsa ,  dogacak genç oglandir .  Bir Takim tabirciler kebap edilmis sigir eti ,  rizka ve ucuzluga isarettir ,  dediler .

Rüyada sigir veya öküz eti yedigini gören kimse ,  hakime götürülür .  Tavuk eti kadin tarafindan menfaatlanmaya isarettir .  Et hastaliktan sifa aramaya hüzün ,  üzüntü ve sikintilann gitmesine isarettir .  Haramligina icma vaki olmus et ,  haram maldir .  Kus eti yolculuk inşa etmek suretiyle yarar elde etmektir .  Bazen de rüyada kus eti yiyecek ,  Cennete ve kisiyi Cennete yaklastiran salih amellere isarettir .  Vahsi hayvan eti helal meydana gelen riziktir .  Bazen onda koltuk alan bir nedenden dolayi mesakkat ve tehlikeye de isarettir .  Rüyada balik eti ,  pratik kazanilan ve afiyetli bir riziktir .  Bazen balik eti ,  deniz tarafindan sağlamak edilecek menfaata isarettir .  İnsan eti ,  düsmana galip gelmektir .  Taninmayan et ve kan görmek ,  galip gelmeye ve fitneye isarettir .  Kus etleri pismis veya kebap yapilmis oldugu takdirde bir kadin tarafindan hile ve zulümle ele geçirilecek rizik ve maldir .  Eger iyice pismemisse ,  rüya sahibinin bir kadini acımasız oldugundan giybet etmesine isarettir .

Rüyada galip gelmesi helal olmayan kus etini yedigini gören kimse ,  hilekar ve acımasız bir kavmin malini koltuk .  ördek eti ,  erkeklerden mütedeyyin ve salih kimseler tarafindan meydana geliyor olacak menfaata isarettir .  Kebap edilmis veya kizartilmis kus yavrulan ,  zahmet ve mesakkat içerisinde kazanilacak bir maldir .  Bir kimse rüyada bizzat etini pek görse ,  o kimsenin geçimi yöntemine girer .  Eger o kimse hasta ise ,  kurtulur .  Bir kimse bizzat etinin eksik oldugun görse ,  o kimsenin islerinin durgunluguna veya hastaligina yahut bizzat vaziyetinin veya ticaretinin noksanligina isarettir .  Abid ve zahid bir kimse rüyada bizzat etinin pek oldugunu görse ,  ibadet etme yapmaktan usanir ,  hayat ve zevkleriyle mesgul olabilir .  Abid ve zahid bir kimsenin bizzat etini eksik görmesi ,  yukarda geçtiğimiz tabirin aksinedir .  Bilinmeyen et helak olmus kimselerin geriye biraktiklari mallarina isarettir .

Rüyada insan eti aldigini gören kimse ,  olabilitesi yüksek olmayan bir eşya satin alir .  Bir kimse rüyada bizzat etinin kara ve gök renkte yahut parçalı kesilip yere düstügünü görse ,  o kimseye ariz olacak siddetli bir azaba veya tutulacagi bir hastaliga isarettir .  Bir kimse rüyada kendisinde gördügü pek eti yerse ,  o kimse malinin kazancim koltuk .  Anaparasını birakir .  Rüyada kendi pek olmayan etini yedigini gören kimse ,  anaparasını zayi eder ,  veya bir is yaptigindan dolayi pisma olabilir .  Sanılanın aksine et rüyaları hiçte sıkı sayılmaz .  Bilhassa çiğ et hep kötüye yorumlanır .  Rahatsızlık ,  dert ,  sorun ,  hüzün olarak alınır .

 

ÖNEMLİ !!

Rüyalar yorumlanırken önemli hususlardan, önemli özelliklerden biri rüya içerisinde görmüş olduğumuz diğer belirgin nesnelerin veya eylemlerin rüya tabirlerine bakarak hepsine sonunda bir bütün olarak anlam vermeniz ve yorumlamanız gerekir. Size yardımcı olması için sitemizin arama bölümünü kullanabilirsiniz.

Dikkat edilmesi gereken diğer bir nokta diğer bir husus ise, rüyalar her zaman geleceğin bir habercisi olmamasıdır.Günlük hayatta hayatta karşılaştığınız durumların, başınıza gelen olayların, konuşmaların, düşüncelerin rüyanızda görünmesi gayet doğaldır. Bunun nedeni günlük hayattaki olayların ve durumların bilinçaltınızda yer etmesi ve uyku halinde size gözükmesidir. Bu durumda rüyalar yorumlanmazlar ve bunlara piskolojik rüyalar da denilmektedir.

Bazı rüyalar çok karmaşık ve komplike bir yapıda olabilir. Bu rüyaları yorumlamak gerçekten çok zordur. Rüya tabiri yapmak gerçekten çok zor bi zanaattir ve bilgi gerektirir. Sitemizde bulunan rüya tabirleri birçok araştırma sonucu en doğru kaynakların bir araya getirilmesi ile oluşturulmuştur. Gormek.gen.tr ekibi olarak sizlere en doğru bilgiyi aktarabilmek için işimizi severek yapmaktayız. “Severek yapılmayan bir iş hayırlı değildir.”

 

Bir önceki rüya tabiri olan rüyada et görmek başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Özet
Yorum Tarihi
Rüya Konusu
Rüyada Et Yemek
Puanlama
5

2 Yorum to “Rüyada Et Yemek”

  1. melih

    bu nedir ya rüyamda habire et yiyiyorum Allah hayıra çıkarsın 🙂

  2. Sude Ketenci

    🙂 🙂 ne kadar güzel bizde keşke yiyebilsek 🙂

Yorum Yaz