1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Rüyada Köpek Görmek

 

Rüyada köpek görmek, zevk ve sefaya düşkün, günah işlemekte cesaretli bir kimseye işarettir. Rüyada köpek görmek Cafer-i Sadaka göre; dört şekilde tabir olunur: Alçak bir düşman, çirkin bir hizmetçi, tamahkâr bir adam , cahil bir adam. Kimi yorumcular; rüyada kara bir köpeğin uluduğunu görmeyi, hastalığa geleceğine yorar. Çünkü bu rüya defalarca tecrübe edilmiştir, derler. Kişi rüyada kendisini bir köpeğin ısırdığını veya tırmaladığını görürse, o kimseye hissedebildiği acı kadar düşmanından bir zarar gelir. Rüyada bir köpeği öldürmek düşmana üstün gelmeye, köpeklerle beraber havlamak niyetin nail olmasına işaret eder. Rüyada dişi köpek görmek, kötü ve inatçı bir aileden kadındır. Rüyada köpek yavrusu görmek, sevimli bir çocuğa işarettir. Eğer köpek beyaz ise, o çocuk mümindir. Kara olursa, çocuk ailenin büyüğü olur.

Rüyada köpek görmek, sadakatle tabir olunur. Bir kimse rüyasında bir köpeğin kendisine saldırdığını, ancak ısırmadığını görürse, düşmanlarının ona diş bilediklerine, ancak zarar veremeyeceklerine delalet eder.

Bir köpeğin kişinin yanına gelip kısık sesle havladığını ve ellerini yaladığını görmek, kendisini yenmek isteyen rakiplerinin yola girdiğine ve onunla anlaşma yapmak istediklerine delalet eder.

Yolda seyir halindeyken bir kaç köpeğin saldırısına uğramak, onlarla kavga ederek, hepsini kaçırdığını görmek, kendi evinde ev halkı tarafından iyi karşılanmayacağı ancak onları söylediği sözlerle inandırabileceğine delildir. Köpek, sefa ve zevke düşkün bir kimsedir. Rüyada çoban köpeğine sahip olduğunu görmek, rüya gören kişiye bir mülkten elde edeceği zaferlere işarettir. Rüyada köpekle sohbet ettiğini görmek, “Ashab-i Kehf” in ünlü kıssasına binaen saklanmaya işarettir. Dişi köpek, kocasını koruyan ve nesli çok bir kadına işarettir. Kimilerine göre köpek, Allah (C.C.)’in rahmetinden ümidini kesmeye ve yalancılığa delalettir.

Rüyada köpeklerle beraber havladığını gören kişi, arzusuna erişir. Rüyada köpekleri öldürdüğünü gören kişi, düşmanına galip gelir. Daha önceden köpek olduğu halde, aniden insan olduğunu görmek, istiğfar ve tövbe etmeye ve Allahın men ettiği her şeyden el etek çekmesi gerekliliğine delalet eder.

Bir kişi rüyasında av köpeklerinin ava çıktıklarını görürse, bu rüya bütün insanlık hakkında hayırdır. Ava çıkan köpeklerin avdan döndüklerini ya da şehre girdiklerini görürse, işsizliğe işaret eder. Ev köpekleri, düşmandır. Av köpeği ise elde edilecek çıkarlara, tazı görmek, ehli için yöneticiliğe, diğerleri için varlık ve güç sahibi olmakla beraber insanlıktan nasibi olmamaya işaret eder.

Bir kişi kendisini rüyada köpeğe dönüştüğünü görürse, Allah (C.C.) o kişiye büyük bir ilim öğretir ve bu ilmine kibirlendiğinden ötürü Allah ondan ilmini alır. Rüyada kişinin kendisine köpek aldığını görmesi, onun diğer insanlarla iyi muhabbetler etmesine tabir edilir.

Rüyada kişinin köpek eti yediğini görmek, düşmanına galip geldiğini ve düşmanından eline mal geçeceğini işaret eder. Köpek sütü, düşmandan ve korkudan çekinmektir. Rüyada uyumakta olan bir köpeğin başı altına yastık tarzı şeyler koyduğunu görmek, içlerinde önemli olmayan güçlükler olacağına ve düşmanlarına inandığına işaret eder. Rüyada köpeğin kendinden kaçtığını görmek, düşmanlarının kendisinden kaçarak karşısına gelmekten çekindiğine delalettir.

Rüya yorumcularından Ebu Sait El-Vaize göre rüyada köpek görmek; farklı iki şekilde yorumlanır. Sahibi oldukları hizmetçiler, galip geldiği düşmanı muzur köpek, rüya gören için zarar verecek bir düşman; eğlenmek ve oynamak için beslenen süs köpeği ise, sevgi, sevinçle ve tat almakla yorumlanır.

Rüyada bir köpek satın aldığını görmek veya kendisine hediye edilmesini görmek, nafaka hususunda akrabalarından bazılarıyla aralarında geçinememe ve ayrılık olup, daha sonradan hepsinin geçeceğine işaret eder.

Rüyada yatağına veya yemek kabına ya da eşyasından birine bir köpeğin işediğini görmek, karısı ile tanımadığı bir erkeğin veya kocası ile tanımadığı bir kadının gayri meşru ilişkide bulunduğuna delalettir.

Rüyada köpek görmek, bekçiye ve biat sahibi bir kişiye yorumlanır.

Rüyada havlayan köpek görmek, aşırı tamahkâr ve şirret insana delalettir.

Rüyada köpek uluması, sevdiklerinizle ilişkilerinizin bir tehdit içinde olduğunu ve bu konuda çok dikkat etmeleri gerektiğini işaret eder.

Rüyada kısır köpek görmek, düşmanlarınızdan gelecek olan değişmez talihsizliği gösterir

Rüyada köpek maması görmek, bazı hususlardaki beceri gelişiminizi gösterir

Rüyada kuduz köpek görmek, siz ya da arkadaşlarınızın, düşmanlarınız tarafından sözlü saldırıya uğrayacağınızı gösterir.

Rüyada köpek kulübesi yaptığını görmek, bir hata işlediğiniz ya da bir kabahat nedeniyle size ceza verileceğine işarettir.

Rüyada deli köpek görmek, arkadaşlarınızdan biri konusunda ölümcül bir hastalık haberi alacağınıza işaret eder.

Rüyada rottweiler görmek, koruma simgeler, güven, cesaret göstergesidir

Rüyada enik görmek, kaygısız yaşam ve oyunculuk simgeler. Ayrıca güçlü dostluklarınızın artacağını işaret verebilir.

Rüyada kara köpek görmek, bir arkadaşının gölge tarafını sembolize eder.

Rüyada Bulldog görmek, çevrenizde olan değerli dostların olduğunu ve onların kıymetini bilmenizin iyi olacağını ifade eder

Rüyada Husky köpek görmek, bazı koruyucu güçlerin size yaşamda ilerlemek için yardımcı olacağını ve olduğunu belirtir

Rüyada köpek eti görmek, sizin büyük sıkıntıda olduğunuzu gösterir

Rüyada köpek eğitmeni görmek, yeni fikirlere açık olduğunuzu ve çevrenizdeki insanlardan kolayca etkilenebildiğinizi gösterir.

Etiketler: , , , , , ,

4 Yorum to “Rüyada Köpek Görmek Ne Demektir”

 1. nehir

  rüyamda küçük köpek yavruları gördüm çok tatlıydılar 🙂 küçük bide çocuğum vardı normalde yok tabi 🙂 çocuğum köpekle oynuyodu bende yapma bak çok oynama ısırır diyodum

 2. cem

  Yaaa bole ruya mi olur 🙁 ruyamda farkli farkli yilanlari seviyodum 🙂

 3. iskeceli

  yorumunuzu çok yanlış yere açmışsınız fakat yinede yorumluyorum 😀 çeşitli yılanlar görmek bu sene çok fazla yer göreceğinize yorumlanır 🙂

 4. kadriye

  merhabalar bende rüyamda kapkara bir köpek gördüm. önce bana hırladı baya baya korktum kaçmaya çalıştım ama ayağımdan ısırdı yere düştüm 🙁 çok kötü bir rüyaydı ya 🙁

Yorum Yaz