1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

rüyada ölmüş birini görmek

Rüyada Ölmüş Birini Görmek

 

Rüyada Ölmüş Birini Görmek Ne Anlama Gelir ?

 

Rüyada ölmüş birini görmek, güzele ve hayra yorumlanır. Rüyada ölmüş birini görmek, düşmanlardan kurtulmaya, çevremizdeki insanlar ile uyuşmaya işaret eder.

Rüyada ölü geçmiş zamanda olmayan bir şeyi bilgi vermiş ise bu rüyanın geçersiz olmasına. Ölüyü güzel bir sedirde rastlamak, onun Cennette olduğuna işarettir. Ölüyü beyaz, yeşil kıyafetler içerisinde yahut sıhhatli ve güzel vaziyette görmek , onun kabirdeki halinin güzel olduğuna, siyah ve çirkin rengarenk kıyafetler içerisinde ve kederli rastlamak azap çektiğine. Ölünün ardı sıra gitmek, can veren kimsenin meslek ve işine, fikir ve düşüncesine uymaya delalet eder.
Ümamın ( lider konumdaki kimselerin) can vermesi kentin yahut o yerleşim sahasının harap olmasına. Rüyada uzaktaki yahut kaybolmuş birinin vefat haberini almak, onun dice noksanlık içerisinde olduğuna. Oğlunun can verdiğini rastlamak düşmanından kurtulmaya,kızının can verdiğini rastlamak ümitsizliğe. Erkek kardeşinin can verdiğini rastlamak düşmanın vefatına yahut zarardan kurtulmaya. Ölü ile dostluk etmek yolculuğa ve bununla erişilecek hayra yorumlanır. Rüyada ölüyü yediğini rastlamak uzunca ömre. Ölünün bir birşey yemesi, o şeyin pahalılaşmasına. Rüyada kendisinin ölmüş anne ve babalarının yaşıyor olduklarını rastlamak korkudan güvenilir olmaya, sevinç ve mutluluğa tabir edilir.

Rüyada ölüyü dirilttiğini görmek, birinin hidayetene fırsat olmaya. Ölmüş birinin 2. defa can verdiğini görmek, onun adaşı yahut yandaşı ortaya gelen birinin yefat etmesine. Ölünün bir yerinden yakıntı ettiğini rastlamak , onun bir şeyden sorumlulukları olan tutulduğuna yorumlanır. Rüyada ölüye bir birşey sunmak şayet ölü bunu almış ise eşya veya dünyalığına geliyor olacak zarara delalettir.
Ölünün yenecek bir birşey vermesi ummadığı yerden rızka nail olmaya. Ölünün elini tuttuğunu rastlamak , ümidini kestiği bir şeyin gerçekleşmesine yorumlanır. Rüyada ölü bir kimseyle kanuşmak uzunca ömre işarettir. Tanıdığı bir ölüyü öpmek veya onun aracılığıyla öpülmek onun vereselerine bıraktığı eşya ve ilminden yararlanmaya, tanınmayan ölüyü öpmek ihtimal edilmeyen bir yerden eşya ve dünyalığın gelmesine delalettir. Ölü ile cinsi münasebette bulunmak ümidini kestiği bir şeyin gerçekleşmesine ya du bu işin ölünün vereseleri aracılığıyla gerçekleşmesine yahut o ölüyü hayırla yâd etmeye tabir edilir.

Ölmüş birinin bir diriyi dövmesi, dövülen kimsenin dinen mahzurlu bir iş işlediğine. Ölmüş bir tanesini dövmek şayet ölü bunun için razı ve itaat ediyorsa- döven kimsenin ölüye hayır ve duâ ettiğine veya yolculuk inşa ederek bir hayra ermeye yahut kaybettiği şeyi bulmasına yorumlanır. Rüyada ölüyü soymak, eşini boşamak için zorlanmaya, malında zulüm ortaya gelmesine , yolculuğa, günahtan temizlenmeye, tövbe etmeye veya -kâfir için- İslâmla şereflenmeye. Ölmüş kimseyi uykuda rastlamak , onun vaziyetinin güzel olduğuna işaret eder. Rüyada ölü üst kısmına namaz kılmak çirkin bir iş inşa etmeye yahut batıl amele delalet eder.

 

ÖNEMLİ !!

Rüyalar yorumlanırken önemli hususlardan, önemli özelliklerden biri rüya içerisinde görmüş olduğumuz diğer belirgin nesnelerin veya eylemlerin rüya tabirlerine bakarak hepsine sonunda bir bütün olarak anlam vermeniz ve yorumlamanız gerekir. Size yardımcı olması için sitemizin arama bölümünü kullanabilirsiniz.

Dikkat edilmesi gereken diğer bir nokta diğer bir husus ise, rüyalar her zaman geleceğin bir habercisi olmamasıdır.Günlük hayatta hayatta karşılaştığınız durumların, başınıza gelen olayların, konuşmaların, düşüncelerin rüyanızda görünmesi gayet doğaldır. Bunun nedeni günlük hayattaki olayların ve durumların bilinçaltınızda yer etmesi ve uyku halinde size gözükmesidir. Bu durumda rüyalar yorumlanmazlar ve bunlara piskolojik rüyalar da denilmektedir.

Bazı rüyalar çok karmaşık ve komplike bir yapıda olabilir. Bu rüyaları yorumlamak gerçekten çok zordur. Rüya tabiri yapmak gerçekten çok zor bi zanaattir ve bilgi gerektirir. Sitemizde bulunan rüya tabirleri birçok araştırma sonucu en doğru kaynakların bir araya getirilmesi ile oluşturulmuştur. Gormek.gen.tr ekibi olarak sizlere en doğru bilgiyi aktarabilmek için işimizi severek yapmaktayız. “Severek yapılmayan bir iş hayırlı değildir.”

Bir önceki rüya tabiri olan rüyada ölü görmek başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Özet
Yorum Tarihi
Rüya Konusu
Rüyada Ölmüş Birini Görmek
Puanlama
5

Yorum Yaz