1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

rüyada ölü görmek

Rüyada Ölü Görmek

 

Rüyada Ölü Görmek Ne Anlama Gelir ?

 

Rüyada ölü görmek, sanılanın aksine hayra ve iyiye yorumlanır. Rüyada ölü görmek, güzel bir haber almaya, bir hatadan ve günahtan pişman olmaya tabir edilir. Rüyada ölü görmek, ansızın öldüğünü görmek fakir için zenginliğe zengin için fakirliğe işaret eder.

Rüyada kişinin ölüp dirildiğini görmesi, dileklerinize ve isteklerinize kavuşacağınıza, ölü birine herhangi birşey sunmak veya almak; bolluk içerisinde yaşayacağına, ölü bir kadını doğururken görmek; uzunca zamandır görülmeyen bir akrabadan bilgi alınacağına, can vermiş bir erkek görmek; sevilen bir arkadaşı kaybetmeye, bir ölünün bir daha dirildiğini görmek; güzel bir bilgi almaya ve bozulan işlerin bir daha yöntemine gireceğine işarettir.

Ölmek dince eksikliğe ve yolculuğa, itikat bozukluğuna, bir yere taşınmaya yahut yoksulluğa yahut evlenmeye,
Ölüm bazen uzlete, rahata kavuşmaya yahut şerefe; âni vefat zengin için yoksulluğa, fakir için zenginliğe,
Can Vermek, bir hatadan yahut günahtan pişman olmaya, vefat bulguları olmadan, uyurken hastalanmaksızın can verdiğini görmek ömrünün uzunca meydana gelmesine. Bir şeyden korkan yahut üzüntü ve sorun içerisinde meydana gelen kimsenin can verdiğini görmesi hayra ve esenliğe işaret eder.

Rüyada ölü doğdunu görmek sevince ve imrenilecek güzel bir hale gelmeye. Ölüm anı ve onun problemlerini çektiğini görmek çıkar için insanlara zulmetmeye. Bazen vefat anı dinde kavgaya , ev taşınmaya, borç ödemeye, evlenmeye, konuğu hazırlamaya, bir sanattan öbür sanata geçmeye yahut haklardan yararlanmaya. Ölü üst kısmına feryad ederek ağlamak vaaz ve nasihate,
bu ağlamayı işitmek çirkin koku yayan bir yeri açmaya veya çalgı aletlerinin çalındığı bir törende bulunmaya; bir fitne sunmaya ,
Ölü sonrasında elemle sesli de olsa ağladığını görmek sevinç ve sürura yorumlanır. Ölü üst kısmına fiyatla ağlayan kadınları görmek durumun değişmesine, çirkin amellere. Ölerek toprak tabanda çıplak kaldığını görmek yoksulluğa, bir yatağın üstünde kendini bu şekilde görmek dünyasının iyileşmesine.bir sedir üstünde ölüp çıplak kaldığını görmek haysiyet ve rütbeye işaret eder.

Rüyada can verdiğini, tabuta konarak omuzlar üstünde kabre götürüldüğünü ancak defnedilmediğini görmek dünyaca yücelmeye ve kocaman bir mevkiye geçmeye delalettir. Aynı zamanda defnedilmiş ise dünyanın kendisine galip gelmesine;
Öldüğü takdirde kefen, tabut ve yıkanmak benzeri şeyleri görmemek bir şeyin kırılmasına yahut yıkılmasına,
Ölüp de defnedildiğini görmek tövbe etmeden vefata, öldüğü takdirde dirildiğini görmek tövbe etmeye. Öldüğü takdirde yaşadığını görmek yoksulluktan so a zengin olmaya, günahlarından tövbe etmeye, seyahat ve gurbette ise vatanına dönmeye işaret eder. Bilinmeyen bayanın can vermesi yağmur yağmamasına, bu bayanın dirilmesi bereketli yağmurlara,
Hanımının ölüp bir daha dirildiğini görmek ziraat ve harmandan yarar görmeye,
Rüyada kadınların vefat etmesi çocukların ölümüne, çocukların ölümü kadınların vefat etmesine yorumlanır.

Ölmüş birinin ölmediğini söylemesi, onun vaziyetinin şehidlik makamı olduğuna delalet eder. Ölmüş bir tanesini sırtına almak dinsiz birinin meşakkat ve sıkıntısını üst kısmına almaya. Ölüyü, mutad meydana gelen şeklin dışarısında yüklendiğini görmek haram mala. Rüyada ölü taşıdığını görmek, devlete bir hizmet de bulunacağına delalet eder. Ölmüş bir tanesini hasta kişi olarak görmek , onun dini bir vazifeden sorumlulukları olan tutulduğuna. Ölmüş birinin bireyin bizzat ve insanlar için bir şeyi bilgi verdiğini görmek , bu haberin aynen çıkmasına delalet eder.

 

ÖNEMLİ !!

Rüyalar yorumlanırken önemli hususlardan, önemli özelliklerden biri rüya içerisinde görmüş olduğumuz diğer belirgin nesnelerin veya eylemlerin rüya tabirlerine bakarak hepsine sonunda bir bütün olarak anlam vermeniz ve yorumlamanız gerekir. Size yardımcı olması için sitemizin arama bölümünü kullanabilirsiniz.

Dikkat edilmesi gereken diğer bir nokta diğer bir husus ise, rüyalar her zaman geleceğin bir habercisi olmamasıdır.Günlük hayatta hayatta karşılaştığınız durumların, başınıza gelen olayların, konuşmaların, düşüncelerin rüyanızda görünmesi gayet doğaldır. Bunun nedeni günlük hayattaki olayların ve durumların bilinçaltınızda yer etmesi ve uyku halinde size gözükmesidir. Bu durumda rüyalar yorumlanmazlar ve bunlara piskolojik rüyalar da denilmektedir.

Bazı rüyalar çok karmaşık ve komplike bir yapıda olabilir. Bu rüyaları yorumlamak gerçekten çok zordur. Rüya tabiri yapmak gerçekten çok zor bi zanaattir ve bilgi gerektirir. Sitemizde bulunan rüya tabirleri birçok araştırma sonucu en doğru kaynakların bir araya getirilmesi ile oluşturulmuştur. Gormek.gen.tr ekibi olarak sizlere en doğru bilgiyi aktarabilmek için işimizi severek yapmaktayız. “Severek yapılmayan bir iş hayırlı değildir.”

Bir önceki rüya tabiri olan rüyada döşek görmek başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

 

Özet
Yorum Tarihi
Rüya Konusu
Rüyada Ölü Görmek
Puanlama
5

Yorum Yaz