1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

rüyada şadırvan görmek

Rüyada Şadırvan Görmek

 

Rüyada Şadırvan Görmek Ne Anlama Gelir ?

 

Rüyada şadırvan görmek, hüzün ve problemlerin geçmesine yorumlanır. Rüyada şadırvan görmek, itibar ve yüceliğe, sevindirici haberlere ve tatlı ve manalı mağmeler dinlemeye işaret eder. Rüyada şadırvan eşya biriktirmeye ve bunu uyumlu tek biçimde dağıtmaya, hayır ve hasenat inşa etmeye işaret eder.

Rüyada şadırvan görmek, gören kimse sevinçli, keyifli tek hayat sürecek, uzunca ömürlü olacak anlamına gelir.

Ibni Sirin’e göre; rüyada şadırvan görmek , inanç ile deyim olunur. Harika ve muhteşem tek sadirvan gören, ancak kime ilişkin oldugunu bilmeyen yüksek tek rütbeye, bol tek geçime, uzunca ömre ve fazla rizka kazanmış olabilir. Gördügü sadirvanin bizzat mali oldugu anlaşılır ise, yukarıda belirtmiş olduğumuz tabirlerin daha fazlaları ile çikacagina işaret eder. Bu sadirvanin önünde, arkadaslari ile birlikte oturdugunu gören, genis rizka ulasir, sevinç ve feraha ve istegine kavusur. Tek Sürü minik tek sadirvan görmek , rizk darligina, diger tek söylentiye yönelik de eger sadirvan susuz ise delalet eder.

Rüyada şadırvan görmek, ömrün kısalığına delalet eder. Rüyada şadirvanin kocaman ve suyunun tek sürü oldugunu gören, genis tek rizk ve uzunca tek yaşam sahibi olabilir. Tek sadirvanin çevresinde dolastigini görenin ömrünün geriye olan kismi yasadigindan daha az olabilir. Tek sadirvan fotoğrafını ve o resmin bizzat ile konustugunu gören kendisiyle alay edilerek övülür. Tek sadirvani sattigini ya da birine ödül ettigini görmek , tehlikeye isarettir. Rüya sahibi çekinmelidir.

Danyal Aleyhisselam’a göre; rüyada şadırvan görmek , bol geçime ve uzunca ömre işaret eder. Sadirvan ne civarı kocaman olursa o civarı hayirli ve iyidir. Tek sadirvani arkasina yükledigini görmek , halkin emanetleriyle yüklenmek ile deyim olunur. Baska birisi amaçlı sadirvan aradigini görmek , ömrünün sona ermis olduguna isarettir. Catek’ül Magribi’ye yönelik, rüyada eskiyen ya da yepyeni tek şadırvan görmek , rizk darligina, tek söylentiye yönelik, ömrünün üzüntü ve sikinti içerisinde geçecegine; sadirvanin yesile boyanmis oldugunu görmek hayir ve nimete; kirmizi oldugunu görmek , hayat islerine; kara ya da mavi boyali oldugunu görmek , kederlenmeye; sari oldugunu görmek , hastaliga; beyaza boyanmis oldugunu görmek ise nimet ve helal eşya kazanilacagina işaret eder.

Ismail El-Es’as’a yönelik, meçhul tek yerde kimin oldugu meçhul tek rüyada  şadırvan görmek , rüya sahibinin toplayip biriktirdigi malin zayi olacagina; tek hanede sadirvan oldugunu görmek , konut sahibi amaçlı hayir ve menfaate; duvarda tek sadirvan olup onu oradan koparip elinde tuttugunu ve o sirada birisi ile konustugunu görmek , ser ve kötülükten sakli bulunmaya; konustugu kimse ölü ise, rüya sahibinin ömrünün uzunca olacagina işaret eder. Rüyada bir şadırvanın çevresi döşekli ise, orada oturdugunuzu görmek , yolculuga ve bu yolculuktan hayir ve yarar gelecegine isarettir.

Cafer’i Sayüksek’a yönelik, rüyada şadırvan görmek 4 sekilde deyim olunur: Helal kazanç, uzunca yaşam , eşya ve menfaat, geçim. Tek sadirvanin her hangi tek yerini eksik görmek güzel degildir. Abdulgani Nablusi’ye göre; rüyada sadirvan ve çesme görmek . hayir ve kocaman menfaat, herkese iyilik etmegi seven tek bonkör erkekle deyim olunur. Cami-i serif sadirvani ya da çesmesi görmek , o memleket halkina kocaman hizmetler verecek tek hükümet büyügü ya da hakimi ile; hanede tek sadirvanin oldugunu görmek , konut sahibinin bonkör ve yiğit tek kimse olmasi ile; mahallede yer alan tek sadirvani görmek , komsularinin ayni yaradilista kimseler olduklarina işaret eder.

Tek sadirvanin etrafina tek takim kimselerin toplanarak, abdest aldiklarini görmek , o kimselerin hükümet baskaninin adaletinden ve icraatindan faydalanacaklarina, sadirvan ya da çesmeden akan su saf ve duru ise bu edinecekleri menfaat helalden, bulanik ise haramdan yapilacagina; tek çesmeden su alip evine götürdügünü görmek kocaman tek kimseden edinilecek eşya ve rizka; sadirvan ya da çesmenin suyunun tastigini görmek , o kimsenin malinin ve parasinin durmadan çogalacagina; suyunun kesilip kurudugunu görmek , zenginliginin yok olacagina, kuru çesme ve susuz sadirvan görmek , yoksul tek kimseye işaret eder.

Tek baska söylentiye görede: Rüyada şadırvan görmek, onun uyumlu biryerde, layik tek adamin yaninda görülmesi, izzet ve yücelige, hüzün ve siddetlerin gitmesine, harika haberler isitmeye yahut tadi nagmeler dinlemeye isarettir. Bazen de sadirvan, eşya dagitmaya ve toplayip çogalmaya isarettir.

 

ÖNEMLİ !!

Rüyalar yorumlanırken önemli hususlardan, önemli özelliklerden biri rüya içerisinde görmüş olduğumuz diğer belirgin nesnelerin veya eylemlerin rüya tabirlerine bakarak hepsine sonunda bir bütün olarak anlam vermeniz ve yorumlamanız gerekir. Size yardımcı olması için sitemizin arama bölümünü kullanabilirsiniz.

Dikkat edilmesi gereken diğer bir nokta diğer bir husus ise, rüyalar her zaman geleceğin bir habercisi olmamasıdır.Günlük hayatta hayatta karşılaştığınız durumların, başınıza gelen olayların, konuşmaların, düşüncelerin rüyanızda görünmesi gayet doğaldır. Bunun nedeni günlük hayattaki olayların ve durumların bilinçaltınızda yer etmesi ve uyku halinde size gözükmesidir. Bu durumda rüyalar yorumlanmazlar ve bunlara piskolojik rüyalar da denilmektedir.

Bazı rüyalar çok karmaşık ve komplike bir yapıda olabilir. Bu rüyaları yorumlamak gerçekten çok zordur. Rüya tabiri yapmak gerçekten çok zor bi zanaattir ve bilgi gerektirir. Sitemizde bulunan rüya tabirleri birçok araştırma sonucu en doğru kaynakların bir araya getirilmesi ile oluşturulmuştur. Gormek.gen.tr ekibi olarak sizlere en doğru bilgiyi aktarabilmek için işimizi severek yapmaktayız. “Severek yapılmayan bir iş hayırlı değildir.”

 

Bir önceki rüya tabiri olan rüyada raf görmek başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Özet
Yorum Tarihi
Rüya Konusu
Rüyada Şadırvan Görmek
Puanlama
4

Yorum Yaz