1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

rüyada yılan görmek

Rüyada Yılan Görmek

 

Rüyada Yılan Görmek Ne Anlama Gelir ?

 

Rüyada yılan görmek, bir devlet ya da bir düşman  ya da, bir kadın veya bir hazine yahut da bir çocuktur. Rüyada bir kimsenin gördüğü ve yılandan korkmaması, o kimsenin devlet ve kuvvetidir. Rüyada yılan görmek, Düşmanın mal sahibi olduğunu gösterir. Kendi evine yılanı soktuğunu gören biri, o yılan kendisine hile yapacak bir düşmanıdır. Rüyada yılanı tuttuğunu gören biri emniyet içerisinde düşman birinden mal gelir. Eğer ki kişi yılanı öldürdüyse düşmanını yener. Kendisini bir yılanın ısırdığını gören kişi düşmanı tarafından bir ezaya ve meşakkate erişir. Rüyada bir yılanı yaktığını görse kimse, düşmanını katleder ve düşmanlarını yener. Rüyada yılanın uçtuğunu gören kimsenin, düşmanları başka yerlere gider. Küçük yılanın işareti, küçük çocuktur. Rüyada küçük bir yılanı öldürdüğünü gören kimsenin, küçük çocuğu varsa vefat eder. Rüyada, bir kimse sokaklarda yılanların gezdiğini görürse o yerde bir savaşın meydana gelmesine işarettir.

Rüyalarda büyük ve uzun yılan görmek, korkuya delalettir. Kimi zaman da, büyük ve uzun yılan görmek, kadın ve çocuğundan düşmanlığa işarettir. Kimi zaman da bu rüya, korkunç, yaramaz ve serli komsuya delalettir. Büyük ve uzun bir yılan sahibi olduğunu gören kimse yine büyük bir saltanata hakim olur.

Rüyada yılan avladığını gören kişi düşmanına hile yaparak onlardan bir şeyler elde eder. Siyah yılan, yaramazlık ve hileyi cihetiyle düşmanının en çok şiddetidir . Rüyada yılanın beyazı, kuvvetsiz ve zayıf düşmandır. Birisi rüyada, yılanın deliğinden girip çıktığını görürse, o kimseyi şeytanın mahzun edeceğine işarettir. Rüyada bir kimse yılanla kavga ettiğini görürse, güçlü düşmanı ile harbe eder ve düşmanından korkarak birbirlerinden ayrılırlar.

Eğer rüyada bir kimseyi yılan soksa, halas olmadan ümit kesilir ve bir musibete düşer. Kendi yatağında bir yılan öldürdüğünü gören kişinin hanımı vefat eder. ikiye bölünmüş yılanın parçalarını ellerine aldığını gören kişi, düşmanı bulunan birinden istifade eder. Rüyada yılanın birini çiğ olarak yediğini görürse, düşmanına ve onun malına zafer bulur ve bu sebeple sevince ulaşır. Yılanın etini pişirmek suretiyle yediğini görürse, düşmanına galip ve cihat nedeniyle helal mala nail olur. Yılanın, kişinin kendisini zehirleyerek vücudunun şiştiğini görürse, bir düşmanı ile düşmanlığı olur ve kendisine istemediği bir şey isabet eder. Rüyada yılanın zehir’i kendisine etki edip et ve kemiklerinin birbirinden ayrıldığını görürse, o kimse düşmanı ile harbe eder ve kaybeder. Ailesi ve çocukları muhtelif şehirlere dağılır.

Rüyada yılanın sivri dişleri düşmanın gücüdür. Rüyada kendi evinin yılanlarla dolduğunu ve yılanlardan korkmadığını görürse, o kişi kendi evinde Müslüman düşmanlarını ve nefsine düşkün insanları görür. Rüyada su yılanı görmek mala işarettir. Rüyada kolunda ve yakasında, korkmadığı küçük ve beyaz yılanın olduğunu görürse, faydalı maldır. Rüyada  sıkıntısız, zehirsiz, kendisine dilediği gibi hareket ve itaat eden bir takım yumuşak yılanlara sahip olan biri, rüyayı gören kişinin eline eritilmiş bir takım külçe ve altınlar geçmesine ve onları bir yere gizleyerek gömüp gizlemesine işarettir.

Rüyada arkadan yürür görünen yılan hileli düşmandır. Yılanların gözleri önünde yürüdüklerini ve etrafında dolaştıklarını görmesi, onunla birlikte bulunan ve ona bir ziyan ve zarar veremeyecek düşmana işarettir. Rüyada bir yılanı görüp ancak ona görünmeden kaçsa, düşmanından emin olur ve ona karşı zafer kazanır. Rüyada ölmüş bir yılan görmek, kendi çabası olmaksızın Allah-u Teala düşmanını helak eder. Ziyan ve zarar vermeksizin bir takım yılanların kendi evine girip çıktıklarını görmek, bu akrabalarından gelen düşmana işarettir. O yılanları tekrar aynı şekilde kendi evinden başka bir yerde görmek, düşmanının yabancı kişilerden olmasına işarettir. Yılanı iki parçaya böldüğünü görmek, düşmanın düşmanlığını yarıda keserek, hile yapmaktan onu meneder.

Bir şehirde yılanların olduklarını ve onların en büyüklerinden bir tanesini kendisinin öldürdüğünü görmek, o şehre sahip olmaya işarettir. Rüyada yılanı yüksek bir yere çıkıyor görmek, ferahlık, rahat ve sevince erişir. Rüyada yılanın yüksek bir yerden indiğini görmek, o yerde bir lider öldüğüne işarettir. Rüyada yılan eti yediğini gören kişiye, sevinç, menfaat ve izzet ulaşır. Bir yerden bir yılanın çıktığını görmek, o yerde meydana gelecek bir azaba işarettir. Yılanın, kendisini ağzıyla yuttuğunu gören kişi, devlet ve saltanata erişir. Başında yılan olduğunu görmek, şanı devlet ricali yanında ulu olur. Rüyada yılanları ayaklarıyla çiğneyerek onların aralarında gezdiğini görmek, dereler dolusu, sellerin olacağı büyük bir yağmura işarettir. Kimi zaman da yılan küffara ve bidat sahipleridir. Yılan, devlet ve sele işarettir. Rüyada bir yılan öldürdüğünü görmek, bir kadınla evlenmektir. Yılanın bir evden çıktığını görmek, o ev harap olur. Hasta  kişinin ağzından yılan çıkması, ölmesine işarettir. Ağzına yılan girdiğini gören kişi düşmanını kahreder. Bir kimse yılanı beline sardığını görürse, o kişi beline kemer takar. Eliyle arkasından yılan çıkardığını gören kişiye akrabaları tarafından bir musibet gelir. Ev yılanı komsuya, sahra yılanı yol kesiciye işarettir. Yılan, kıskançlık, ser, hile ve düşmanlık ile yardımdır. Rüyada elinde yılan tutan kimseyi görmek şerli kimselerle takılmaya, buğz ve düşmanlığını saklı tutarak düşmanı idare etmeye işarettir. Eğer ki yılancının yanında yılanları var ise ve rüyayı gören de hasta olmuş ise ömrünün uzun olmasına işarettir.

Etiketler: , , ,

12 Yorum to “Rüyada Yılan Görmek Ne Demek”

 1. tahire

  rüyamda yılanlar içindeyim fakat hiçbiri bana dokunmuyo. ben yavaşça aralarından geçiyorum bi tanesi dikkatimi çok çekiyo yeşil renkli bir yılan yanına gidiyorum sonra birden bütün yılanlar kayboluyo

 2. hüso

  Birkaç gün önce gördüğüm rüyada;çok büyük bir evin içerisine giriyorum we ewin bütün odalarında sarı renkli yılanlar wardı.Daha sonrasında bir kapıyı açıyorum we yemyeşil kocaman bir bahçenin çimlerine ayak basıyorum.Daha sonrasını pek hatırlayamıyorum.. İlk defa ruyamda yılan gordügüm için çok korkunçtu.. Aydınlatıcı bilgileriniz için çok tesekkur ederım..

 3. semanur

  Bende ruyamda 3 basli yilan gordum. Hatta sole oldu tatile gidiyorum yaz mevsimi cayirlik bi alan var evin etrafinda bende orda piknik yapalim diyorum piknik yaparken bi anda 3 basli bi yilan bana bakiyo cok korkuyorum o siradada uyaniyorum 🙂

 4. iskeceli

  3 vakte kısmetiniz var :D:D:D

 5. asikiz

  Ruyamda yilanlardan kaciyordum cok korkunc bir ruyaydi :(:(

 6. iskeceli

  yılan simgesi iyiye yorumlanır o yüzden korkmayın 🙂

 7. duygu

  yaaaaa dün rüyamda yılanın kafasını ellerimle kopardım ve sonra attım bu ne demek acaba ? yorumlarsanız sevinirim 😀

 8. iskeceli

  rüyada yılanın kafasını koparmak bir yerden gelecek maddi gelire işaret eder.

 9. hatice

  Bu yilan ruyalari ne korkunc ya insanin ruya goresi gelmiyo 🙂

 10. sevilay

  benide yılan soktu ya çok kötüydü 🙁

 11. selcan

  Merhabalar bende bugun ruyamda 3basli bi yilan gordum boyle babaannemin evindeyiz yengem annemle oturuyoz boyle kapi kilidinin deliginden3basli yilan kafasini cikardi ve bana bakiyodu ama ben hic korkmuyodum hemen elime bicak aldim ve tam beline vurucaktimki kalktim hemen acaba ne anlama geliyo yardim ederseniz sevinirim

 12. Necmettin

  Rüyamda gri bir yılanın başını ezmeye çalıştım sonra uyandım

Yorum Yaz