Findeks Zorunlu Mu?

Findeks Zorunlu Mu? konusu üzerinden Findeks kredi notu sisteminin ne işe yaradığı, ne derece mecburi olduğundan bahsediliyor!

Birçok kişi farklı bankalar ile çalışmaktadır. Bu bankalardan kredi kartı veya kredi kullanımı yapmaktadır. Farklı bankalar il çalıştığınız için bunlarla olan ilişkilerinizi tek tek takip etmeniz gerekir. Sizi bu zorluktan kurtaracak bir sistem bulunmaktadır. Bu sistemin adı Findeks olarak adlandırılmaktadır. Findeks sistemi günümüzde birçok kişi tarafından aktif olarak kullanılır. Kullanımı zorunlu değildir. Ancak kullanılması sayesinde kişiye birçok katkı sağlar. Bankalar ile olan ilişkilerinizi bir düzen içerisinde yürütmek istiyorsanız mutlaka bu sistemi kullanmanız gerekir. Özellikle tüm bankalarda olan kredi veya kredi kartlarınızı tek bir çatı altında görebilirsiniz. Tek bir merkezden de yönetebilme imkanınız bulunur. Bu kolaylığı sayesinde düzenli bir kullanım yapabilirsiniz.

Findeks’i Kimler Kullanır?

Findeks sistemini bankalar ile ilişkisi olan herkes aktif olarak kullanabilir. Çünkü Findeks size aynı zamanda kredi notunuzu da söyler Kredi notunuzun yüksek olması ticari hayatınız açısından olumluluk teşkil eder. Düşük olması ise bankalardan kredi kullanmanızın önüne geçer. Bundan dolayı kredi notunuzu yükseltmeniz gerekir. Findeks sisteminde yer alan tüm bilgilere online olarak ulaşım sağlayabilirsiniz. Ayrıca bu sistem anlık olarak da güncellenmektedir. Kredi notu ile ilgili olan güncellemeler aynı gün içerisinde yapılabilmektedir. Finansal kuruluşlar bilgileri paylaştıktan sonra 2 gün içerisinde de güncelleme yapılır. Findeks’i sizde aktif olarak kullanabilir ve geçmişe dönük 5 yıla ait risk raporunuzu görüntüleyebilirsiniz.

Findeks Ücretli Mi?

Bu sisteme üye olmak ücretsizdir. Sizde kullanmak istediğinizde herhangi bir ücret ödemeden üye olabilirsiniz. Ancak kredi notunuzu öğrenmek istediğinizde belirli bir ücret ödemeniz gerekiyor. Bu ücretler de genelde küçük ücretler olarak karşınıza çıkıyor. Ayrıca risk raporunu da görüntülemek isterseniz de ücret talep ediliyor. Bu sistem 9 bankanın bir araya gelmesi ile kurulmuş online bir sistemdir. Birçok yararı da bulunur. Siz herhangi bir kurumla iş yapmak istediğinizde ilgili kurumun risk raporunu talep edebilir ve ödemelerinizi düzenli yapıp yapmadığını kontrol edebilirsiniz. Bu sayede de ilgili firma ile ticari bir ilişki içerisine girip girmeyeceğinize karar verebilirsiniz.

 

Kaynak: http://www.findeksnotu.com/findeks-zorunlu-mu/

Özet
Yorum Tarihi
Rüya Konusu
Findeks Zorunlu Mu?
Puanlama
5

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir