rüyada ibadet ettiğini görmek

Rüyada İbadet Ettiğini Görmek

 rüyada ibadet ettiğini görmek

 Rüyada İbadet Ettiğini Görmek

Rüyada İbadet Ettiğini Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada ibadet ettiğini görmek, hayırla iyilik ile yorumlanır. Rüyada ibadet ettiğini görmek, şartlarına uyumlu olarak dini vecibelerinden bir tanesini veya birkaçını yaptığını görmek hayat ve ahiret hayırlarının ortaya gelmesine, doğrultu doğruluğuna ve iç huzuruna işaret eder. Yersiz ortamda veya eksik bir biçimde ibadet etme etiğini görmek noksanlığa ve kusurllu vaziyetlere yorumlanır.

Rüyada ibadet ettiğini görmek, dinen caiz olmayan bir biçimde ibadet etme ettiğini görmek sapıklık ve hüsrana, İslamın emrettiği ve güzel gördüğü her tür farz, vacip ve beyhude ibadetler müjdeye, kurtuluşa, Allah Tealadan geliyor olacak destek ve ihsana delalet eder.

Rüyada ibadet görmek, İbadet rüyaları hep bir sürü iyiye yorulur. Birey dertlerinden, sıkıntılarından kurtulur. Rüyada ibadet etme sekillerinden rastgele bir tanesini ve-ya kendisinin de gördügü sekilde ibadet etme ettigini görmek , hayat ve ahiret isinde arzularinin mahaline gelecegine, ser’en caiz olmayan bir sekilde ibadet etme ettigini görmek , 2 yeryüzünde hayirdan yoksun kalacagina, ibadetini caiz olmayan bir yerde yaptigini görmek , fesada, bir yere kapanip saklıca ibadet etme ettiğini görmek , gamdan ve kederden kurtulacagina isarettir. Bir rüya tabircisi olan Cafer-i Sadık(r.a) rüyada ibadet görmeyi beş şekilde yorumlamaktadir: Allah’a (C.C) yaklasmak, tarikata giris, müjde, düsmana yengi, kurtuluş olarak yorumlanır.

Rüyada ibadet ettiğini görmek, görülen rüyanin sekline yönelik bu bes madde, rüya üstünde kendisinin manalarina yönelik deyim olunur. Ebu Sait El-Vaiz’e göre: Allahu Teala Hazretleri’ne tövbe ettigini rüyasinda gören, mala,rizka ve evlada erişmiş olabilir . Cenabi Doğruluk -ka hamd ve sükür ettigini rüyada gören kisi, ziyade nimete ve bereketli rizka kavusur. Bir baska söylentiye görede: Rüyada arzu eder farz ister sünnet olsun Allah (c.c.) amaçlı ibadet etme etmek, dogru karayolu bulacagina, hayat ve ahiret saadetine erecegine isaret eder. Allah (c.c.)’in disinda bir seye ibadet etme yaptigini görmek ise islerin ters gidecegine ve Allah (c.c.)’in gazabina ugrayacagina ve parasal ve içsel zararlara girecegine isaret eder. Bir Takim tabirciler ibadet etme, Allah’a sevgi, dogru yola yönelis, rizik ve mülk, müjde ve kurtulus ya da düsmana galibiyettir, demislerdir.

Rüyada ibadet ettiğini görmek, genelde hep iyiye yorumlanır. Rüyada ibadet ettiğini gören bir kişi sıkıntılarından, dertlerinden sıyrılır. Öncekinden bir sürü ek olarak iyi konuma gelirler.

 

ÖNEMLİ !!

Rüyalar yorumlanırken önemli hususlardan, önemli özelliklerden biri rüya içerisinde görmüş olduğumuz diğer belirgin nesnelerin veya eylemlerin rüya tabirlerine bakarak hepsine sonunda bir bütün olarak anlam vermeniz ve yorumlamanız gerekir. Size yardımcı olması için sitemizin arama bölümünü kullanabilirsiniz.

Dikkat edilmesi gereken diğer bir nokta diğer bir husus ise, rüyalar her zaman geleceğin bir habercisi olmamasıdır.Günlük hayatta hayatta karşılaştığınız durumların, başınıza gelen olayların, konuşmaların, düşüncelerin rüyanızda görünmesi gayet doğaldır. Bunun nedeni günlük hayattaki olayların ve durumların bilinçaltınızda yer etmesi ve uyku halinde size gözükmesidir. Bu durumda rüyalar yorumlanmazlar ve bunlara piskolojik rüyalar da denilmektedir.

Bazı rüyalar çok karmaşık ve komplike bir yapıda olabilir. Bu rüyaları yorumlamak gerçekten çok zordur. Rüya tabiri yapmak gerçekten çok zor bi zanaattir ve bilgi gerektirir. Sitemizde bulunan rüya tabirleri birçok araştırma sonucu en doğru kaynakların bir araya getirilmesi ile oluşturulmuştur. Gormek.gen.tr ekibi olarak sizlere en doğru bilgiyi aktarabilmek için işimizi severek yapmaktayız. “Severek yapılmayan bir iş hayırlı değildir.”

Bir önceki rüya tabiri olan rüyada ibadethane görmek başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Özet
Yorum Tarihi
Rüya Konusu
Rüyada İbadet Ettiğini Görmek
Puanlama
5

1 thought on “Rüyada İbadet Ettiğini Görmek

  1. merhabalar cümletten 🙂 bende rüyamı paylaşıcam 🙂 öncelikle kapalı bir kızım rüyamda eşimle camiye gidiyoruz ama yanıma baş örtüsü almamışım eşimde bişey olmaz başın açık kıl diyo bende olmaz falan diyorum ama bi anda kılmaya başlıyorum acaba başı açık ibadet etmek ne demek?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir