rüyada ibrahim aleyhis selamı görmek

Rüyada İbrahim Aleyhis Selamı Görmek

 rüyada ibrahim aleyhis selamı görmek

 Rüyada İbrahim Aleyhis Selamı Görmek

Rüyada İbrahim Aleyhis Selamı Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada İbrahim Aleyhis Selamı görmek,  hayır, bereket, ibadet etme, kemal, rizik, ikram, binalara ihtimama yorumlanır. Rüyada İbrahim Aleyhis Selamı görmek, salih nesil, buyruğu bil ma’ruf, nehyi birdenbire’l münker, ilim, hidayet, Allah’a kulluk, aile ve akrabasindan hicret etmektir.

Rüyada İbrahim Aleyhis Selamı görmek, Hz. ibrahim (A.S.)’i görmek , sefkatli babaya isaret eder. Ara Sıra de O’nu görmek , mesakkat ve siddete düsüp ondan kurtulmaga, insanlarin arasini islaha, veya da hayir umdugu bir is amaçlı mesakkat çekmesine isaret eder. Bir Takim kez Hz. ibrahim (A.S.)’i görmek , rüya sahibinin isinin müslümanlık hukukuna uyumlu olmasi ve hayn muhafaza etmesine ve berbat arkadastan aynimaya isaret eder. Ara Sıra de O’nu görmek , Allah amaçlı sevgi ve muhabbete isaret eder. Hz. ibrahim (A.S.), rüyayi görenin azalanndan bir tanesini tuttugunu görse eger o üye hastalikli ve rahatsizsa Allah ona sağlık verir ve sikayetini karşılar. Hz. ibrahim’i görmek , hacc etmeye isarettir.

Rüyada İbrahim Aleyhis Selamı görmek, rüyasinda O’nu gören hanim ise çocugu sebebinden kocasi ona hayirsizlik yapar. Veya kadinin evlatlarindan bazisina siddet yapilir da ondan kurtarir. Ara Sıra , rüyayi görenin bir kaç evladi varsa onlardan birisi rüya sahibi sebebinden hanimim bosar. Rüyada kendisinin ibrahim (A.S.) oldugunu veya O’na arkadas oldugunu gören düsmanlari tarafindan bir belaya giriftar olabilir, ancak bundan kurtarilir. ibrahim (A.S.)’i gören kimse düsmanina galip gelir , inanmis bir hanimla nikahlanir. Kendisini, Hz. ibrahim (A.S.)’in çagirdigini ve O’na dogru gittigim gören kimsenin derecesi dik olabilir. Rüyada İbrahim Aleyhis Selamı görmek, ancak O’na icabet edip gitmedigini gören veya kendisini tehdid edip korkuttugunu veya O’nu dargin bir durumda gören kudreti yettigi takdirde hacca gitmez veya namazi terkeder veya münafik bir kimse olabilir. Hz. ibrahim’i gören isyankar ise tevbekar olabilir.

Rüyada İbrahim Aleyhis Selamı görmek, namazını terkeden kimse bir daha namaza baslar. Hz. ibrahim (A.S.) suretine girdigini veya O’nun elbiselerini giydigini görse o kimseye belalar erisir. Bir Sürü kez O’nu görmek , hüzün ve kederin gitmesine, hayrin gelmesine, yeryüzünde bolluk içerisinde geçinmeye ve hidayete isaret eder. Bir Takim tabirciler, Hz. ibrahim (A.S.)’i görmek , babaya başkaldırı etmektir, demislerdir.

 

ÖNEMLİ !!

Rüyalar yorumlanırken önemli hususlardan, önemli özelliklerden biri rüya içerisinde görmüş olduğumuz diğer belirgin nesnelerin veya eylemlerin rüya tabirlerine bakarak hepsine sonunda bir bütün olarak anlam vermeniz ve yorumlamanız gerekir. Size yardımcı olması için sitemizin arama bölümünü kullanabilirsiniz.

Dikkat edilmesi gereken diğer bir nokta diğer bir husus ise, rüyalar her zaman geleceğin bir habercisi olmamasıdır.Günlük hayatta hayatta karşılaştığınız durumların, başınıza gelen olayların, konuşmaların, düşüncelerin rüyanızda görünmesi gayet doğaldır. Bunun nedeni günlük hayattaki olayların ve durumların bilinçaltınızda yer etmesi ve uyku halinde size gözükmesidir. Bu durumda rüyalar yorumlanmazlar ve bunlara piskolojik rüyalar da denilmektedir.

Bazı rüyalar çok karmaşık ve komplike bir yapıda olabilir. Bu rüyaları yorumlamak gerçekten çok zordur. Rüya tabiri yapmak gerçekten çok zor bi zanaattir ve bilgi gerektirir. Sitemizde bulunan rüya tabirleri birçok araştırma sonucu en doğru kaynakların bir araya getirilmesi ile oluşturulmuştur. Gormek.gen.tr ekibi olarak sizlere en doğru bilgiyi aktarabilmek için işimizi severek yapmaktayız. “Severek yapılmayan bir iş hayırlı değildir.”

Bir önceki rüya tabiri olan rüyada ibrahim suresi görmek başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Özet
Yorum Tarihi
Rüya Konusu
Rüyada İbrahim Aleyhis Selamı Görmek
Puanlama
5

1 thought on “Rüyada İbrahim Aleyhis Selamı Görmek

  1. Merhaba ben murat arslan ankara dan rüyamda h.z.ibrahim aleyhisselâm ve Mescid-i aksadı gördüm ikisinin arasında beyaz perde vardı birbirine selam veriyorlar bunun anlamı nedir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir